Website Tasarımı

Website Tasarımı

Korkmaz Dijital Çözümler olarak sizlere benzersiz, seçkin, amaca uygun, güncel web tasarım trendlerine uygun işler yapmayı hedefleriz. Grafik tasarım ile animasyonlu görsellerin uyumu ve içerik ile de verilmek istenen mesajın ve bilgilerin estetik ve teknik mükemmelliğini sağlayan işler çıkarmaya çalışırız. ​

Web Tasarım Süreçleri

Korkmaz Dijital Çözümler olarak web sitesi projesi siparişlerinde şu tasarım süreçlerini uygularız. Öncelikle firmaları çok iyi analiz eder, beklentilerini, ulaşmak istedikleri hedefi algılayıp harekete geçeriz. Alınan izlenimleri ve düşünceleri müşterimizi ile paylaşırız. Tüm yaratıcılık yeteneklerimizi ve birikimlerimizi web tasarım hizmet süreci boyunca planlanan projelere aktarırız.

Genel Konsept Tasarımı, Site Sayfa - Kategori - Menü altyapısı, Testler, Yayına Geçiş, Eksiklik veya Hatalara Karşı Sorumluluk aşamalarını tamamlarız. Tüm bu aşamaların düzgün bir şekilde yürüyebilmesi için Korkmaz Dijital Çözümler ve müşterinin birlikte çalışmasını esas alırız. Diğer taraftan web tasarım işleminin yapılması sadece projenin ilk adımıdır. Web sitesinin yapılması yeterli değildir. Yaşatılması ve Yayılması gibi en az web tasarımının yapılması kadar önemli bir unsur daha vardır. Bu kısımda özellikle internet reklamcılığı devreye girmelidir.

Arama motorları dostu (SEO) yapıda tasarlanmış içerik ve mimarinin doğal sonuçlarla iyi konumlar elde etmesini temin etmek üst düzey çabalar gerektirir. Korkmaz Dijital Çözümler bu kısmıyla bakıldığında başarılı kayıtlar yapmış olsa da herhangi bir konumlama garantisi vermez. Garantili konumlama sadece Google AdWords ile mümkün olmaktadır. Bunun için iletişime geçilmesi gerekmektedir.​

AÇIKLAMALAR

Alan Adı ve Hosting Nedir?

Alan adı, bir web tarayıcısında bir siteye ulaşmak için adres çubuğuna yazılan bir etikettir. www ön eki ile başlayarak .com .net .org vb. son eki ile biter. Her alan adı 1 tane ve kayıt ettiren kişi veya kuruluşlara özeldir. Alan adları, alan adı sağlayıcı şirketler aracılığı ile minimum 1 yıl olmak üzere kayıt ettirilir. Örnek olarak www.korkmaz.web.tr bir alan adıdır. Kayıt ücretleri şirketlere göre farklılık gösterebilir.

Hosting, diğer adı sunucudur. Web sitenizin dosyalarının bulunduğu sanal bir bir disk olarak düşünebilirsiniz. Alan adı ve hosting ilişkilendirilerek websitenizin internet ortamında yayınlanmasını sağlar. Bir ziyaretçi web tarayıcısında sizin alan adınızı yazdığı zaman, alan adı otomatik olarak ziyaretçiyi hostinge yönlendirir ve sizin web sitenizin görüntülenmesini sağlar. Hosting hizmeti, sunucu sağlayıcı şirketler aracılığı ile minimum 1 yıl olmak üzere sağlanır.

UNUTMAYIN
Alan adınızı ve hosting hizmetinizi yenilemezseniz web siteniz görüntülenmez. Alan adınız pasif bir şekilde 3 ay süreyle duraklatılır ve 3 ayın sonunda silinerek tekrar satın almaya uygun duruma gelir.
Temaların Özellikleri Nelerdir?

GELİŞMİŞ AYARLAR
• Gelişmiş ve Basit Yönetim Paneli
• Gelişmiş Sayfa Yönetimi
• Gelişmiş Kategori Yönetimi
• Gelişmiş Yazı Yönetimi
• Gelişmiş Portfolyo Yönetimi
• Resim, Medya Yönetimi
• Gelişmiş Menü Tasarımı
• Hızlı ve Canlı Site Araması

TASARIM
• Muhteşem görsellikte kullanıcıya hitap eden site yapısı • Sınırsız renk - sitenizdeki her bir öğenin rengini değiştirin
• 600'den fazla Google Yazı Tipi
• Gelişmiş slayt yapısı

YERLEŞİM
• Sürükle-Bırak mantığı ile çalışan moduler yapı
• Basit içerik ekleme-düzenleme • Sütunlar arası boşluk - sütunlar arasında yatay olarak boşluk boyutunu seçin
• Duyarlı - mağazanız için duyarlı düzeni etkinleştirin / devre dışı bırakın
• Otomatik pencere uyarlama
• Mobil uyumluluk
Kullanılan Sunucu Özellikleri Nelerdir?

Korkmaz Dijital Çözümleri, proje türüne göre Veridyen (İzmir - www.veridyen.com) veya İxirhost (İstanbul - www.ixirhost.com) şirketlerinin hosting hizmetlerini kullanmaktadır. Proje türüne göre uygun hosting hizmetini kararlaştırabilmemiz için iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Genel olarak bir projede kullanılan minimum hosting özellikleri aşağıdaki gibidir:

Ste Barındırma : 1 Adet
Disk Alanı: Ölçülemeyen
Trafik: Ölçülemeyen
İşlemci: 1 vCore
Ram (Bellek): 1 GB
Dosya Sayısı (Inode): 200.000
I/O Limiti: 20 MB/sn
Php Sürümü: 5.3-7.4
Minimum Cron Süresi: 15 Dakikada 1
Email Hesap Limiti: 5
Email Saatlik Gönderim Limiti: 100
Webmail: Var
POP3 Desteği: Var
IMAP Desteği: Var
SMTP Desteği: Var

(Veridyen şirketi hosting özellikleri örnek gösterilmiştir.)
Siparişim Demo Görüntüsü Gibi Mi Olacak?

Sipariş verdikten sonra beğenmiş olduğunuz temanın aynısı kendi alan adınızda kurulmuş olacaktır. Temada bulunan demo görseller, tek seferlik (1) revizyon ile kendi sektörünüze ve çalışma faaliyetinize göre düzenlenecek ve yayınlanacaktır.
Kimlere Hitap Eder?

Web sitelerimiz, Küçük - Orta İşletmeli, KOBİ, KOBİ+ gibi şirketlere ve bireysel kişilere hitap etmektedir.
Nasıl Sipariş Verebilirim?

TEMA BEĞENİN
Temalarımızdan herhangi bir temayı beğenin, işletme faaliyetinize en uygun temayı seçtiğinizden emin olun. Tema seçerken görsel anlamda size hitap etmesi gerekir. Giyim etiketli bir temayı beğendiyseniz, o temayı farklı sektörlerde veya kendi işletme faaliyetinize göre de kullanabilirsiniz. Temanızı beğendikten sonra projenize uygun ve durumu müsait bir alan adı (örn. www.alanadi.com) belirleyin.

SİPARİŞ VER
Temanızı beğendiyseniz iletişim formu veya sipariş formu doldurarak iletişime geçin, projeniz hakkında kısa bir bilgi verin ve ödeme işlemini gerçekleştirin.

HAZIRLAMA
Siparişinizin ödemesi gerçekleştirdikten sonra, sizin belirlemiş olduğunuz alan adını kayıt ettireceğiz, projenize uygun bir hosting hizmeti kullanacağız. Daha sonra site kurulumu ve yayınlama işlemini gerçekleştireceğiz.

YAYINLAMA
Web sitenizi yayınladıktan sonra sizinle beğendiğiniz temanın demo resimlerini değiştirmek için iletişime geçeceğiz ve bu resimleri sizin belirlediğiniz grafiklerle değiştireceğiz. E-posta hesaplarınızı oluşturacağız ve size website ile ilgili gerekli tüm bilgileri paylaşacağız.

Kısacası; tema beğenin, sipariş verin, alan adınızı ve hosting hizmetinizi ayarlayıp sitenizi kuralım ve yayına alalım. Size sadece web sitenizin sayfalarını düzenlemek kalsın.

WORDPRESS TEMALAR

Temaları incelemek için resimlere tıklayın, açılan pencerede tüm temaları da görüntüleyebilirsiniz.
Toplam Demo Sayısı: 63